Szklarska Poręba. Zakończyła się Husqvarna Tour 2011

alka
Gdyby nie Karl Habermann z Niemiec, to czescy zawodnicy zdominowaliby wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Toure 2011, które zakończyły się w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej. Karl Habermann wygrał z Czechem Pavlem Pfeiferem zaledwie o jedną minutę. Patronat nad zawodami miała "Gazeta Wrocławska".

Gdyby nie Karl Habermann z Niemiec, to czescy zawodnicy zdominowaliby wyścigi psich zaprzęgów Husqvarna Toure 2011, które zakończyły się w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej. Karl Habermann wygrał z Czechem Pavlem Pfeiferem zaledwie o jedną minutę. Taka różnica czasu przy całym, 150-kilometrowym wyścigu świadczy, jak zacięta była walka. Trzecie miejsce także należało do czeskiego zawodnika – Pavla Zvolstky’ego. Czwarte miejsce zajął Grzegorz Burzyński z Katowic. Klasą dla siebie była rodzina Wodzińskich ze wsi pod Żyrardowem. Na podium w kategorii turystycznej stanęło trzech jej członków.

Wyścigi na Polanie Jaku-szyckiej były nie tylko sprawdzianem kondycji dla psów i maszerów przed prestiżowymi zawodami Finnmarkslopet, czy francuskiej Odysei, ale także znakomitą zabawą dla kibiców. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.