Narciarskie mistrzostwa w Szklarskiej Porębie (ZDJĘCIA)

RS
Pierwszego dnia Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie - Jakuszach rozegrano sprinty techniką klasyczną. Na starcie stanęło 60 najlepszych zawodników biegowych w naszym kraju z 18 klubów.

Choć na początku zapowiadało się, że pogoda nie będzie sprzyjała ani zawodnikom ani organizatorom, mgła szybko ustąpiła miejsca słonecznemu wiosennemu dniu. W takich warunkach rozpoczęto o godz. 9.00 biegi interwałowe zwane eliminacyjnymi mającymi na celu wyłonić najlepszych 16 zawodników. Biegacze startowali co 15 sekund. Drogą kolejnych eliminacji wyłoniono 4 zawodników i zawodniczek, którzy dotarli do ścisłego finału.
Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce. Tuż za nim na metę wpadł Maciej Kreczmar z LKS Poroniec Poronin. Trzecie miejsce zajął Paweł Klisz z LKD Klimczok Bystra/ SMS Szczyrk. Finałowe biegi zarówno kobiet jak i mężczyzn były niezwykle emocjonujące. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zwycięży. Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na drugim i trzeci miejscu kolejno uplasowały się: Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice i Paulina Maciuszek z LKS Poroniec Poronin.

Jutro (24.03) o godz. 9.00 start w biegach stylem dowolnym (5km kobiety, 10km mężczyźni). W czwartkowych zawodach swój udział zapowiedziała Justyna Kowalczyk. Zapraszamy wszystkich do kibicowania na trasie, a także do uczestnictwa w ceremonii dekoracji medalami, która (podobnie jak dzisiaj) odbędzie się o godz. 17.00 na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.