W ramach festiwalu BLUES NAD BOBREM zapraszamy na koncert Magdaleny Piskorczyk, który odbędzie się 13 sierpnia w Boleasławcu.
Magda Piskorczyk - polska wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, na Węgrzech, we Francji i Anglii.
Muzyka Magdy Piskorczyk to przygotowywane przez nią aranżacje standardów soulowych, bluesowych, funkowych, rockowych, jazzowych i muzyki gospel oraz jej własne kompozycje inspirowane tymi nurtami. To muzyka z jednej strony głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza afroamerykańskiej, z drugiej - bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Miłość do rytmu, emocje, żywiołowość, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z powagą i głęboką refleksją, a wszystko to przenika i spaja muzyczna wrażliwość oraz osobowość artystki. Niekonwencjonalne wykorzystanie głosu oraz gitar, instrumentów perkusyjnych, skrzypiec, saksofonu czy organów Hammonda nadaje tej muzyce odmiennych barw.
Karnet na koncerty biletowane 13 i 14 sierpnia 2010 tylko 30 zł w przedsprzedaży do 9 sierpnia 2010.
Od 10 sierpnia karnety w cenie 40 zł.