Dzielnicowi z powiatu jeleniogórskiego zostali powiadomieni o zagrożeniu życia psa, który miał od kilku dni przebywać w zamkniętym pomieszczeniu bez wody i pożywienia. Policjanci wspólnie ze służbami miejskimi, przedstawicielem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Karpaczu, udali się na posesję, gdzie okazało się, że w pomieszczeniu bez okien, wody i pożywienia przebywał pies.

Dzielnicowi z Karpacza zostali powiadomieni o przetrzymywaniu w złych warunkach psa na jednej z posesji. Prawdopodobnie pies nie otrzymywał przez kilka dni pożywienia i wody mimo 28 stopniowego upału.

W związku z tym, dzielnicowi wspólnie ze służbami miejskimi: przedstawicielem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Karpaczu, udali się na posesję, gdzie okazało się, że w pomieszczeniu bez okien, wody i pożywienia przebywał pies. Ponieważ nie zastano właściciela, a z pomieszczenia dochodził skowyt zwierzęcia, podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi pomieszczenia.

Pies został przekazany do Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Jeżeli okaże się, że właściciel zwierzęcia faktycznie znęcał się nad psem i nie sprawował nad nim właściwej opieki, będzie odpowiadał z Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Źródło: Policja Dolnośląska

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!