Pierwszy Bieg Weterana w Bolesławcu im. śp. por. Łukasza Kurowskiego [ZDJĘCIA]

HAK
Ponad 300 zawodników stanęło na starcie I Biegu Weterana im. śp. por. Łukasza Kurowskiego, który odbył się 20 maja 2018 roku w Bolesławcu. Celem Biegu Weterana było uczczenie i uhonorowanie wysiłku polskiego żołnierza w misjach poza granicami naszego kraju. Trasa biegu liczyła 5 kilometrów – dwie pętle ze startem i metą na Placu Piłsudskiego. Honorowym starterem i patronem I edycji Biegu Weterana była Aneta Kurowska - żona poległego w Afganistanie oficera.

W biegu wzięli udział m.in. wybitni polscy sportowcy, weterani misji poza granicami państwa, żołnierze, członkowie Fundacji Stratpoints, miłośnicy biegów. Na uczestników biegu na mecie czekały medale w formie wojskowych nieśmiertelników. Bieg odbył się w czterech kategoriach. W kategorii „weteran poszkodowany” najlepsze wyniki osiągnęli: 1. Sebastian Poniewierka, 2. Przemysław Wójtowicz, 3. Szymon Mutwicki. W kategorii „weteran” na kolejnych miejscach uplasowali się: 1. Adam Pisulski, 2. Dariusz Łomański, 3. Grzegorz Buluk. W kategorii „open” kolejne miejsca zajęli: 1. Mateusz Demczyszak, 2. Tomasz Szymański, 3. Adam Pisulski. Wśród kobiety najlepsze wyniki osiągnęły: 1. Wioleta Paduszyńska, 2. Patrycja Drozd, 3. Alicja Kaczmarska.
Nagrody dla zwycięzców wręczyli Aneta Kurowska, gen. Mirosław Różański - prezes Fundacji Stratpoints, prezydent Bolesławca Piotr Roman. Bieg zorganizowany został przez Miasto Bolesławiec, Fundację Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints, MOSiR Bolesławiec.