Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niesamowity spacer w koronach drzew - wieża widokowa w Czarnej Górze

red
Ścieżka widokowa będzie czynna przez cały rok, z wyjątkiem 24 grudnia. Podobną w Lipnie odwiedza 20 tys. turystów rocznie.
Ścieżka widokowa będzie czynna przez cały rok, z wyjątkiem 24 grudnia. Podobną w Lipnie odwiedza 20 tys. turystów rocznie. materiały inwestora
Spacer pomiędzy koronami drzew z widokiem na czeskie i polskie Karkonosze staje się faktem. Na stokach czeskich Jańskich Łaźniach w lipcu otwiera się trasa widokowa wznosząca się 24 metry nad ziemią. Jej największą atrakcją będzie wieża widokowa w Czarnej Górze - 45 metrów nad ziemią!

W czerwcu skończy się budowa drewnianych pomostów na wysokościach, które Czechów napawają dumą. Nic dziwnego, bo może być to niezwykle atrakcyjna, a na pewno nietypowa, ścieżka turystyczna, która może zachęcić także turystów z Dolnego Śląska.

Wieża widokowa w Czarnej Górze jest całkiem blisko
Do Jańskich Łaźni, położonych we wschodnich Karkonoszach u podnóża Czarnej Góry z przejścia granicznego w Lubawce jest tylko 35 km. Ścieżka wzniesiona na drewnianych balach ciągnie się wśród liściastych i iglastych drzew przez ponad kilometr. Turyści będą spacerowali 24 metry nad ziemią. Do drewnianej konstrukcji doprowadzi ich półkilometrowa promenada.

Największą atrakcją „Ścieżki w koronach drzew Karkonoszy” ma być wieża widokowa. Po wspięciu się na nią, rozciągnie się przed nami widok na góry i drzewa z wysokości 45 metrów. A zjechać w dół można na macie, 50-metrową spiralną rurą zamontowaną we wnętrzu wieży.

Oprócz punktów widokowych i stacji dydaktycznych na zwiedzających czekają także strefy rekreacji i zabawy. Są również przystanki adrenalinowe. Trasa będzie przebiegać także pod ziemią, w głębi leśnego systemu korzeniowego. Ścieżka wpada w jaskinię o powierzchni 400 mkw. Czesi przygotowują w niej ekspozycję tematyczną.

Budowa ścieżki rozpoczęła się we wrześniu ub. r. Pierwsi turyści przespacerują się pomostami w pierwszą niedzielę lipca. Atrakcja ma przyciągnąć całe rodziny.

- Postawiliśmy sobie za cel, aby uroki górskiej wycieczki oraz piękno Karkonoszy były dostępne absolutnie dla wszystkich: od rodziców z dziećmi w wózkach i seniorów, aż po osoby niepełnosprawne - zachęca Filip Pekárek, przedstawiciel inwestora.

Bilet normalny będzie kosztował 35 zł, ulgowy - 29 zł. Będzie można płacić złotówkami. Inwestorzy informują, że na razie nie ma planów, aby zbudować ścieżkę również po polskiej stronie Karkonoszy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto