RSS   |   
Zarejestruj się   |    Zaloguj się   |    Zaloguj przez facebook
Szklarska Poręba » Wydarzenia » 9 lutego obchodzimy Dzień Pizzy

9 lutego obchodzimy Dzień Pizzy

2012-02-09, Aktualizacja: 2012-02-10 10:23

Naszemiasto.pl LM

Pizza jest jedną z najlepiej rozpoznawanych na całym świecie potraw i jej dzień obchodzony jest corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. Najczęściej pojawiającą się datą jest 9 lutego.

(© Scott Bauer)

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij»
Gdzie wybrać na świętowanie Dnia Pizzy? Adresy pizzerii znajdziesz w naszym katalogu firm

Przypuszcza się, że potrawę w rodzaju pizzy podawali już starożytni Grecy. Pierwsza współczesna pizza miała powstać w 1889 w Neaoplu. Tamtejszy piekarz, niejaki Raffaele Esposito, przygotował na jej cześć królowej włoch, Małgorzaty Sabaudzkiej specjalną potrawę – pizzę, w której podstawowymi składnikami były: pomidory, ser mozzarella i bazylia, reprezentujące narodowe barwy Włoch. Nazwano ją margherita i do dziś jest to nazwa najpopularniejszej i najprostszej wersji pizzy.

Istnieje wiele odmian pizzy z licznymi dodatkami. Mogą to być m.in. pieczarki, cebula, pomidory, oliwki, ananas, wędlina, owoce morza, ketchup, majonez, a nawet słodkie owoce i sosy.

Jaka pizza jest najlepsza? Wolisz tę domową, czy może masz ulubioną pizzerię? Podyskutuj na forum.

Przeczytałeś?

Oceń ten artykuł
+

Ocen pozytywnych

Ocen negatywnych

3 3
-

Komentarze (3)

Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

anna63 (gość) 2012-02-09 13:17

a ta sama w pizzerii 20 zł.
5 min w piecyku i 15 zł w kieszeni

+6 / -4 odpowiedz

Duch Hopkirka (gość) 2012-02-09 13:03

Czy ja wiem? Po ostatnich podwyżkach cen, jak zobacyzłem ile zapłaciłem za produkty na obiad, stwierdziłem, że równie dobrze mogłem iść na tę pizzę.

w odpowiedzi do: podpis (pokaż komentarz)

+3 / -2 odpowiedz

podpis (gość) 2012-02-09 11:24

Bo w pizzeriach ceny są nieadekwatne do polskich zarobków. Jest w nich po prostu za drogo. Wolę sobie sam w domu zrobić pizzę, ewentualnie jak chcę na szybko, to kupuję mrożoną w sklepie. Najbardziej lubię pizzę z szynką i pieczarkami i z pepperoni, ale często kombinuje także z innymi dodatkami.

+8 / -4 odpowiedz

Wydarzenia dnia

ZOBACZ TEŻ

Ogłoszenia motoryzacyjne

Ogłoszenia pracodawców

  • Przedstawiciel handlowy Wrocław
    Doskonała i dobrze zorganizowana praca dodatkowa. Jeśli w aktualnej pracy odwiedzasz klientów indywidualnych, będziesz mieć kolejny, dobry produkt do za...
  • Kurier Legnica
    zatrudnie osobe z własna działalnoscią gospodarczą na stanowisko kurier z własnym autem jako podwykonawca Firmy kurierskiej
  • Doradca ds.nieruchomości - Pośrednik Wrocław